touryus.com yamaç paraşütü

Babadağ Kalkış Pistleri

Babadağ Yamaç Paraşütü kalkış pistleri hangi yüksekliklerde bulunuyor? Türkiyede en yüksek yamaç paraşütü bölgesi neresi? En iyi yamaç paraşütü nerede yapılır? Tüm soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz'de yamaç paraşütü uçuşları Babadağ'dan gerçekleştiriliyor. Babadağ'da yamaç paraşütü için kullanılan 4 adet farklı yönlere kalkış pistlerimiz mevcut. Bu pistler sırası ile 1200 metre, 1700 metre, 1900 metre ve 1969 metredir. Babadağ yüksekliği 1969 metredir. Bu pistlerin hepsi ücretli pistlerdir. Bu ücretleri Ölüdeniz'de yamaç paraşü firmaları karşılamaktadır. 1200 metre pisti genellikle kışın kullanılmaktadır. Bunun sebebi kar yağışı ve sert rüzgardır. Yazın genellikle 1700 metre ve yukarı pistler tercih edilmektedir. Bu pistler arasında uçuş süresi veya görsellik açısından hiçbir fark yoktur. Sadece 1200 metre pistinde uçuş süreleri 5 dk kısa sürebilmektedir. Uçuş süresi ortalama 30 dk sürmektedir. Türkiye'de ve Dünya'da en iyi yamaç paraşütü bölgesi Fethiye Ölüdeniz'dir. Dünya'da son 3 yıldır en iyi yamaç paraşütü bölgesi olarak Ölüdeniz seçilmiştir. Bunun sebebi güvenlik, yükseklik ve manzaradır. Türkiyenin en güvenli ve en yüksek yamaç paraşütü bölgesi Ölüdeniz'de bulunan Babadağ'dır.

Fethiye Ölüdeniz'de yaklaşık 15 yıldır Touryus.Com Yamaç Paraşütü firması olarak hizmet vermekteyiz. Eğer fethiyeye geldiğinizde ofisimizi ziyarete bekleriz. Yamaç Paraşütü Touryus ile yaşanır.