touryus.com yamaç paraşütü

En İyi 5 Yamaç Paraşütü Pozu

Fethiye'de TANDEM yamaç paraşütü uçuşlarımızda havada ortalama 200 adet fotoğraf ve 5 adette video çekimi yapmaktayız. Ayrıca ikinci kamera olarakda 360 derece kamera çekimi yapmaktayız. Fethiye Ölüdeniz'de yamaç paraşütü uçuşlarımızda fotoğrafların bu kadar önemli ve ekstra ücret olmasının nedeni doğal manzaradır. Ölüdeniz yeşil ile mavinin bir arada olduğu bir yerdir. Yazımızda Babadağ'da yamaç paraşütü uçuşlarında çekilebileceğiniz en iyi 5 yamaç paraşütü pozlarını hazırladık. Fethiye'de yamaç paraşütü uçuşu yapmadan önce mutlaka okumalısınız.

Ölüdeniz'i fotoğrafta sadece siz olacak şekilde alın.

Babadağ'dan kalkış yaptıktan sonra deniz üzerine daha gelmeden pilot size geriye dönmenizi söyler ve fotoğrafta sadece siz olacak şekilde geriye çekilerek fotoğrafınızı çeker. Sizin bu sırada sol tarafınıza yaslanıp geriye dönerek rahat ve gülümser bi şekilde poz vermeniz gerekir. Bu esnada ileriye doğru elinizle kalp yapabilirsiniz elleriniz açıp ayaklarınızı kaldırabilirsiniz.

360 derece kamera ile yamaç paraşütü pozu.

Yamaç Paraşütü uçuşlarımızda 2 tane kameramız vardır. Bu kameranın bir tandeside 360 derece kameradır. Havada yaklaşık bu kamera ile 15 adet fotoğraf çekilmektedir. Bu fotoğrafların kalitesi çok yüksektir. Telefonunuza indirdiğimiz bir program yardımıyla fotoğrafları açabiliyorsunuz. Bir fotoğrafta çok fazla fotoğraf karesi çıkartabilirsiniz. Yamaç Paraşütü kalkışımızı yapıp deniz üzerine geldiğimizde pilot sizden geriye doğru yatmanızı, ellerinizi açmanızı ve ayaklarınızı uzatıp üst üste koymanızı ister ve tepeden fotoğrafınızı çeker. Bu pozda Dünya yuvarlaktır hissi yaratılır.

Bulutlu havalarda yamaç paraşütü fotoğrafları.

Babadağ yamaç paraşütü uçuşlarında sezon başlarında ve sezon sonunda havalarda yoğun bulutlar oluşur. Bulutlu havalar bazen bizim için kötü olsada bazende çok güzel yamaç paraşütü uçuş fotoğraflarının çıkmasını sağlamaktadır. Eğer uçuş yapacağınız zaman hava bulutlu ise pilotunuzdan bulutlara yakın uçup fotoğraf ve videolar çekmesini isteyin. Bulut üzerinde uçarken fotoğrafta sizin karanlık çıkmamanız için güneşi tam alacacak şekilde pilotunuz paraşütüne yön verir. Güneşi aldığınız takdirde fotoğrafı fazla uzaktan çekmeyecek şekilde ayarlanır. Eller ve ayaklar kaldırılır.

Ölüdeniz Kumburnu (Blue Lagoon) ile fotoğraf

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü uçuşunuzun yakaşık 20'nci dakikasında Kumburnu (Blue Lagoon) üzerine geldiğinizde, pilotunuz size geriye yaslanıp elleri açarak poz verinizi ister. Bir pozu tepeden en uzaktan çeker, diğer pozu ise sağ çaprazdan fotoğrafta sadece siz olacak şekilde çeker. En iyi yamaç paraşütü pozudur.

Yere yakın yamaç paraşütü pozu

Ölüdeniz'de artık yamaç paraşütü uçuşunuzun son dakikalarına geldiğinizde yere yakın yarı sahil yarı deniz görünecek şekilde pilotunuzda bir poz isteyin. Çekildiğiniz bütün fotoğraflarda göneş gözlüğü kullanmaya çalışın.